top of page

Autorka plakatu do "Hejtera" Olka Osadzińska bohaterką lekcji B1/B2 o polskich rysowniczkach

Do kin trafił „Hejter” Jana Komasy, do którego plakat zaprojektowała ponownie, tak jak do „Sali samobójców”, Olka Osadzińska. To świetny moment, by sięgnąć po lekcję na poziomie B1/B2 o polskich rysowniczkach - Annie Halarewicz i oczywiście Olce Osadzińskiej.

Dlaczego warto?

Bo to niezwykle aktualny i zanurzony w kulturze materiał. Nie tej odległej o stulecia - wybitnej, ale nieczytelnej. Chodzi o polską kulturę, którą uczniowie języka polskiego jako obcego mają na wyciągnięcie ręki. Wystarczy ją pokazać i zachęcić uczących się, by po nią sięgnęli.

Wielokrotnie doświadczałam tego, że pokazywanie na lekcjach jpjo współczesnych polskich rysowniczek, grafików czy twórców plakatów kończy się tym, że ich prace trafiają potem na ściany domów i biur moich uczniów.


Dlaczego jeszcze?

Bo oddaję w wasze ręce nową wersję materiału - poszerzoną i ładniejszą graficznie. Materiał wideo, na którym opiera się lekcja, jest zaś do obejrzenia na stronie player.pl za darmo.Materiał na lekcję jpjo składa się z ośmiu ćwiczeń podzielonych na 3 strony, w tym na rozumienie ze słuchu, poszerzenie słownictwa, stronę bierną z wykorzystaniem słów z lekcji oraz rozwijanie umiejętności konwersacyjnych (pytania i zdania do dyskusji).


Jeśli macie ochotę pójść o krok dalej niż proponowany przeze mnie materiał jpjo, możecie wykorzystać podczas lekcji plakaty do filmów zaprojektowane przez Olkę Osadzińską, profile instagramowe obu rysowniczek - Anny Halarewicz i Olki Osadzińskiej czy wreszcie zwiastun „Hejtera” albo recenzję do filmu Tomasza Raczka.

163 wyświetlenia0 komentarzy

ความคิดเห็น


bottom of page