Mówienie o podróży z domu na studia i o rodzinie z wykorzystaniem reklamy - A0 / A1+

Cel - wzbudzenie chęci do opowiadania u bardzo początkujących uczniów #jpjo. Sposób - wzruszające #wideo z czekoladowym labradorem w tle i ciekawy tekst. A to wszystko dobrane do tematu, który niejednemu uczniowi i lektorowi jest bliski - samodzielna #podróż na studia do dużego miasta.



Nie przeczę - odgrywanie scenek ma praktyczne znaczenie, a streszczanie dialogu pozwala powtórzyć słownictwo i struktury. Jednak żadna z tych aktywności nie wywoła u ucznia jpjo nagłego porywu serca. Nie wzruszy. Nie rozczuli. Nie przywoła ważnych wspomnień. A przecież wzbudzenie pozytywnych emocji w procesie uczenia się - nie tylko polskiego jako obcego - sprzyja zapamiętywaniu, zwiększa motywację i aktywność.


Z wagi emocji zdaje sobie również sprawę świat reklamy. Skąd zalew tkliwych spotów, które płyną do nas z ekranów. Dlatego warto połączyć siły - ciepłą opowieść o ojcowskiej miłości i trosce z reklamy niemieckiego koncernu z zestawem lekcyjnym skrojonym na miarę ucznia z poziomu bardzo początkującego.


Wszystko po to, by maksymalnie zachęcić do mówienia z użyciem między innymi:

- nazw środków transportu i czasownika #jechać,

- nazw miejsc z #przyimkami do oraz w,

- nazw członków rodziny.


W lekcji znajdziecie aż 6 aktywności ćwiczących różne sprawności językowe - od rozwijania umiejętności konwersacyjnych, poprzez koniugację czasowników (głównie -am/-asz i -ować) aż po czytanie ze rozumieniem.


Aby kupić lekcję, kliknij tutaj.


Tylko do 6 grudnia 2019 r. materiał dostępny z dwiema dodatkowymi stronami zawierającymi fiszki ze słownictwem. Jedna strona to 8 słów w mianowniku, druga – służy określaniu lokalizacji. Przydadzą się podczas lekcji i do powtórek.


#rodzina #podróż #A0 #A1 #studenci #dorośli #pies #jechać #środkitransportu #Start1 #polskijakoobcy #polishforforeigners #wideonajpjo #wideonalekcję #czytaniezezrozumieniem #czytanie #mówienie #początkujący #lekcjapolskiegojakoobcego #koniugacja #ować

78 wyświetlenia0 komentarz