top of page

II Forum Glottodydaktyczne już 29 września w Warszawie


Po pięciu latach Centrum "Polonicum" Uniwersytetu Warszawskiego powróciło do pomysłu zorganizowania forum wymiany doświadczeń i strategii nauczania języka polskiego jako obcego lub drugiego. Podczas konferencji adresowanej do wszystkich uczących jpjo będzie można wybierać spośród aż 27 wystąpień zarówno akademików, jaki i praktyków.

Organizatorzy informują, że program II Forum Glottodydaktycznego pojawi się wkrótce na ich stronie głównej i na Facebooku. Nim to jednak nastąpi, zdradzę, że wśród tematów pojawią się nowe technologie, wykorzystanie filmów na lekcji, warsztaty teatralne dla obcokrajowców, przykłady gier i zabaw językowych oraz popkultura w nauczaniu jpjo.

Udział w charakterze wolnych słuchaczy jest bezpłatny. Wszystkie przewidziane panele będą odbywały się w Pałacu Tyszkiewiczów-Potockich przy ul. Krakowskie Przedmieście 32, gdzie mieści się „Polonicum” w sobotę 29 września w godzinach 9:00 – 18:00.

Jeśli uczycie klientów korporacyjnych lub planujecie rozpocząć taką współpracę, zapraszam Was na moją sesję podczas Forum.

Jako lektorzy polskiego do celów biznesowych mamy pewność, że w przewidywalnej przyszłości nie spotka nas klęska podręcznikowego urodzaju, w jakiej przyszło pracować naszym kolegom od Business English. Możemy zadręczać się brakiem gotowych materiałów i unikać nauczania dorosłych pracujących. Możemy też przekuć tę słabość w swoją siłę i za pomocą autorskich materiałów zwiększyć skuteczność i adekwatność lekcji oraz wzmocnić relację z uczniem biznesowym. Dlatego mój referat poświęcę „Autorskim materiałom dydaktycznym w pracy z uczniem biznesowym”.

Korzystając z mojego kilkunastoletniego doświadczenia w pracy z uczniami korporacyjnymi, opowiem o tym:

  • skąd czerpać inspiracje do tworzenia własnych materiałów biznesowych,

  • o co zadbać, by przynosiły zamierzony skutek,

  • oraz jak łatwo adaptować je na potrzeb różnych odbiorców.

Moje wystąpienie przypadnie na popołudniową sesję, której początek przewidziano na godzinę 15:30.

Wraz ze mną wystąpią w niej:

  • dr Małgorzata Januszewicz, Polski Związek Głuchych Oddział Łódzki/Polski Instytut Językowy, z tematem „Ten bioder i ta warzywa”, czyli czego uczą nas błędy słyszących cudzoziemców i Głuchych Polaków”,

  • dr Karolina Ruta, Uniwersytet Adama Mickiewicza, z tematem „Gra w nauczaniu języka polskiego jako obcego osób z wadą słuchu”,

  • dr Karolina Zioło-Pużuk, Uniwersytet Kardynała Stefana Wyszyńskiego, z tematem „Mapa marzeń – mapa celów jako narzędzie wspierające autodiagnozę osiągnięć i planowanie dalszej nauki języka polskiego jako obcego na poziomie średniozaawansowanym w grupach osób dorosłych”.

W linku http://polonicum.uw.edu.pl/pracownia-glottodydaktyki-kulturowej znajdziecie ebook, który powstał na bazie wystąpień z I Forum Glottodydaktycznego zatytułowany Edukacja międzykulturowa, pod redakcją Anny Rabczuk.

Do zobaczenia 29 września!

61 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie
bottom of page