top of page

Kariera, moda, popkultura (B1-B2) - rozumienie ze słuchu i słownictwo zawodowe

Zaktualizowano: 9 mar 2020


Jeśli wierzycie, że pamięć to obraz plus akcja. Jeśli nie macie wątpliwości, że szare, pospolite treści na krócej zagoszczą w głowach waszych średniozaawansowanych uczniów niż te barwne i niezwykłe. Jeśli szukacie audiowizualnego materiału dla poziomów B1-B2, sprawdźcie tę lekcję.

Technicznie

Bazę lekcji stanowi fragment programu rozrywkowego (4 mnuty).

Do wyświetlenia bezpłatnie online z playera TVN-u, jeśli nie przeszkadza wam oglądanie reklam. Jeśli nie uczycie w Polsce, sprawdźcie, czy macie dostęp do treści player.pl

Obejrzeliście?

Czyli wiecie już, że będzie kolorowo, nowocześnie, (pop)kulturowo i nieco komercyjnie. Tematem wideo są przecież topowe polskie ilustratorki - Olka Osadzińska i Anna Halarewicz.

Uczniowie prześledzą ich ścieżki zawodowego rozwoju, rozwijając szczegółowe i globalne rozumienie ze słuchu (dwa ćwiczenia). Poszerzą słownictwo o wyrażenia takie jak: podbijać świat, przeszkadzać w zrobieniu kariery, przełom w karierze, być przeciwieństwem, zobaczyć na własne oczy, popełnić błąd (lista słownictwa do omówienia przed pierwszym obejrzeniem wideo). Powtórzą imiesłów przymiotnikowy bierny z wykorzystaniem wprowadzanych słów (jedno ćwiczenie). A na koniec podyskutują na zaproponowane tematy lub skomentują je pisemnie (pięć do wyboru).

555 wyświetleń0 komentarzy
bottom of page